Konkurss " Blaumaņa brīnumzālītes"
12.03.2013

Konkursā piedalījās 1115 dalībnieki no vairāk nekā 100 Latvijas skolām. To vidū arī Aizkraukles Mākslas skolas skolēni.

Īpaši sveicam laureātus no mūsu skolas - Veroniku Karevu un Annu Luīzi Villeri, kuru darbi ir 15 labāko darbu vidū 10 - 12 gadu vecuma grupā!

Izvērtējot konkursa dalībnieku zīmējumus, īpaša uzmanība tika pievērsta bērnu un jauniešu radošumam, izpratnei par Blaumaņa darbiem, godīgumam un patiesai attieksmei, jaunām idejām un vizuālajam izteiksmīgumam.

Konkursa uzdevums bija pēc dalībnieka izvēles ilustrēt kādu R.Blaumaņa darbu, pamatojot savu izvēli un domājot par rakstnieka darbos rodamajām ētiskajām pamatvērtībām, kas nosaka pilnvērtīgu cilvēka mūžu: mīlestību, darbaprieku un humora izjūtu.

Konkursa rezultātā no labākajiem darbiem izveidota ceļojoša izstāde. Daļa no šiem darbiem būs apskatāma no 12. līdz 26.martam Eiropas Savienības mājā, Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 2.stāvā.

Visi konkursa „Blaumaņa brīnumzālītes” laureātu darbi vienkopus būs skatāmi Ērgļu saieta namā.

Līdz pat gada beigām izstāde viesosies bibliotēkās, izglītības iestādēs un muzejos, kā arī dažādās Latvijas vietās, kurās 2013. gadā notiek R.Blaumaņa 150.gadadienai veltīti pasākumi.

Konkursa un izstādes rīkotāji: Latvijas Nacionālais Kultūras centrs, Ērgļu Mākslas un mūzikas skola, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, R. Blaumaņa memoriālais muzejs „Braki”, Ērgļu novada pašvaldība.

Konkurss "Blaumaņa brīnumzālītes"